Strokovna ekipa

Za vsako uspešno športnico in športnikom stoji ekipa strokovnjakov. To so tisti izjemni posamezniki, ki vsak s svojim znanjem skrbijo za odlično psiho-fizično pripravo športnika, ki je ključ za doseganje dobrih rezultatov. Osnovna ekipa sestoji iz vsaj petih strokovnjakov: trener, športni zdravnik, fizioterapevt, športni psiholog in nutricionist.

Vsi, ki se boste udeležili izziva projekta Moja olimpijska norma, boste kot vsi »veliki« športniki, deležni podobne obravnave. Tudi za vami bo namreč stala ekipa petih strokovnjakov, prav tistih, ki sicer skrbijo za naše olimpijce.

Če se boste udeležili enega od naših dogodkov ali spremljali vsebine na domači strani “olimpjske norme”, se boste z njimi osebno ali virtualno prek nasvetov, ki jih bodo pripravljali posebej za vse, srečali ter bili deležni individualne obravnave s strani vsakega od članov strokovne ekipe Moje olimpijske norme. V kolikor boste v projektu sodelovali prek mobilne aplikacije Team Slovenia (App Store | Google Play) in meritve Cooperjevega testa opravili s posebno aplikacijo, pa boste lahko nasvete in smernice za izboljšanje spremljali na naši spletni strani.

Priporočamo obisk in osebno obravnavo. Vsekakor. A če ne utegnete, nič ne de. Ekipa strokovnjakov Moje olimpijske norme vam bo na voljo tudi virtualno. V kolikor se vam porajajo vprašanja, jih, prosimo, zapišite in nam jih pošljite na elektronski naslov mojanorma@olympic.si.

V nadaljevanju se predstavijo člani strokovne ekipe Moja olimpijska norma.

Roman Kejžar

Atlet, maratonec, je bil kot aktivni športnik član Olimpijske  reprezentance Slovenije kar na treh olimpijskih igrah: Sydney 2000, Atene 2004 in Peking 2008. Je lastnik državnega rekorda v maratonu (42 km, 2:11,50) in polmaratonu (21 km; 1:02,49), pa čeprav je med maratonce prišel dokaj pozno, pri svojih 23 letih. S svojim rekordom bi bil danes med prvo deseterico evropskih maratoncev.

Pa koncu tekaške kariere je gojil sanje, da bi ustvaril ekipo vrhunskih maratoncev. Danes je zapisan trenerskemu delu, s katerim skrbi tako za rekreativce kot vrhunske dolgoprogaše. Je trener najboljših slovenskih maratoncev v zadnjih letih, Primoža Kobeta in Žane Jereb, članov olimpijske reprezentance Slovenije London 2012. Med njegovimi varovanci je tudi slepi športnik Sandi Novak, ki je konec avgusta 2015 naskakoval normo za paraolimpijske igre v Rio de Janeiru.

Z njegovimi tekaškimi treningi, lahko vsaj posameznik ujame svojo olimpijsko normo.

Nada Rotovnik Kozjek

Ustanoviteljica in vodja ambulante za klinično prehrano na Onkološkem inštitutu v Ljubljani. Zdravnica s specialnimi znanji o klinični prehrani bolnikov in športnikov. Redno sodeluje z Olimpijskim komitejem Slovenije in svetuje več reprezentancam. O pravilni športni prehrani je svetovala enemu najuspešnejših slovenskih športnikov Iztoku Čopu, zdaj pa tudi biatloncu Jakovu Faku in številnim drugim vrhunskim športnikom.

V poplavi tisoč in enega nasveta o tem, kako se pravilno prehranjevati, komu prisluhniti in čemu slediti, bo v projektu vir strokovnjih informacij o športni prehrani.

Nace Gartner

Fizioterapevt in nekdanji aktivni smučar, je bil član Olimpijske reprezentance Slovenije Vancouver 2012 in Soči 2014. Kot fizioterapevt že od leta 2008 aktivno sodeluje na najvišjem nivoju v slovenskem športu: tako z Olimpijskim komitejem Slovenije, kot s številnimi reprezentancami. V letih 2012 in 2013 je član uradnega medicinskega centra pri izvedbi Ljubljanskega maratona, v okviru katerega so udeležencem nudili svetovanja in strokovne nasvete na okroglih mizah.  Pri svojem delu se srečuje s profesionalnimi in rekreativnimi športniki vseh panog in disciplin.  Nace je strokovnjak za ambulantno fizioterapijo, rehabilitacije poškodb in pooperativne rehabilitacije.

doc. dr. Petra Zupet, dr. med., prof. šp. vzg.

Specialistka medicine športa. Je članica upravnega odbora Slovenskega združenja za medicino športa in aktivna v številnih drugih mednarodnih zdravniških zbornicah in združenjih. Od 2002 dalje redno klinično vodi vrhunske in mlajše tekmovalne športnike na področju obravnave in zdravljenja športnih poškodb, svetovanja in pomoč pri načrtovanju treningov športnikov, preprečevanja poškodb in pretreniranosti, ocenjevanje zmogljivosti in motoričnih sposobnosti športnikov. Od 2012 je vodja interdisciplinarnega tima za nudenje celostne podpore športniku. Od 2015 dalje je glavna urednica znanstveno-strokovne revije Slovenska revija za šport in medicino. Julija 2015 je osvojila vrh in smučala z vrha 7135 m visokega Pik Lenina v Kirgiziji.

mag. Aleš Vičič, univ. dipl. psih. 

Že več kot 15 let se profesionalno ukvarja s psihološko pripravo športnikov. V tem času je sodeloval z več kot 300 športniki in trenerji iz različnih športov in vseh kakovostnih nivojev. Od nekdaj je njegov glavni cilj, da športniki psihološko napredujejo in s tem vrhunsko funkcionirajo na treningih in tekmah. Želi jim pomagati do optimuma psihološke pripravljenosti in s tem do vrhunskih rezultatov. Ves čas je deloval v vrhunskem športu, najprej od leta 1998 do 2006 pri Košarkarskem klubu Union Olimpija, od 2006 naprej pa svoja znanja širi na praktično vse športe v Sloveniji. Svetoval je že športnikom iz več kot 30 športov, v večji meri pa poleg košarkarjev še športnikom v smučarskih skokih, alpskem smučanju, kajak-kanuju, namiznem tenisu, kolesarstvu, lokostrelstvu, gimnastiki, atletiki … Njegova znanja so dobili že olimpijci, športniki mednarodnega in državnega nivoja, v športnih oddelkih srednjih šol pa svoje izkušnje deli tudi mladim športnikom. Je idejni vodja ekipe treh športnih psihologov Podpora vrhunskim dosežkom.